TELEWIZJA HOTELOWA

lewizor już dawno przestał być tylko i wyłącznie narzędziem do oglądania filmów. W XXI wieku to urządzenie stanowi prawdziwe centrum rozrywki, pozwala na korzystanie z internetu czy serwisów streamingowych. 

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
THEY TRUSTED US

Tak samo jest z telewizją hotelową – jest jednym z najważniejszych elementów pokoju hotelowego, tak samo jak dobry dostęp do internetu hotelowego i stanowi rozrywkę w trakcie długich pobytów. Nowoczesne systemy mogą także służyć do komunikacji z gośćmi hotelowymi, przekazywania im aktualnych informacji i  prezentacji hotelowej oferty.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie stworzyć system telewizji cyfrowej w każdym obiekcie, niezależnie od rozmiaru czy jego konstrukcji.  Zajmujemy się również dystrybucją sprzętu do telewizji hotelowej, takiego jak telewizory czy stacje czołowe, oraz serwisujemy istniejące już sieci.

 

Czy wiesz, że dobrze działający Internet to drugie kryterium oceny hotelu?

NASZE USŁUGI

Aby zwiększyć atrakcyjność oferty programowej, a zarazem podnieść prestiż hotelu możemy udostępnić Państwa gościom programy niedostępne w wolnym przekazie – programy płatne. Wprowadzenie płatnych kanałów wymaga podpisania stosownych umów z producentami programów oraz wnoszenia miesięcznych opłat.

Każdy hotel jest inny, posiada swoją specyfikę, dlatego służymy radą w dobrze właściwego indywidualnego rozwiązania dotyczącego telewizji hotelowej.

PROJEKTOWANIE

Projektujemy systemy telewizji w hotelach o dowolnym rozmiarze

INSTALACJA

Nasz wykwalifikowany zespół zainstaluje system w Twoim obiekcie

SPRZEDAŻ

Zajmujemy się dystrybucją sprzętu do odbioru telewizji – telewizorów, stacji czołowych i akcesoriów

SERWIS

Serwisujemy istniejące instalacje telewizyjne i sprzęt hotelowy

HOTELOWA TELEWIZJA INTERAKTYWNA

Klienci w pokojach oglądają np. filmy na YouTube, korzystają z internetu czy z serwisów oferujących filmy na żądanie. Coraz częściej telewizory rozbudowywane są o dodatkowe możliwości, jakie daje np. urządzenie Roomcast. Współcześnie telewizor staje się wyświetlaczem z dołączonym środowiskiem programistycznym – Android, WebOS, Linux coraz częściej goszczą w hotelowych telewizorach. To właśnie od oprogramowania zależy to, co dany system zaoferuje gościowi w pokoju.

Głównym zadaniem  jest zaoferowanie gościom dodatkowych usług, aby maksymalnie umilić pobyt. Na rynku jest co najmniej kilkanaście systemów telewizji interaktywnej dla hoteli. Różnice między nimi są raczej techniczne niż merytoryczne. Telewizja interaktywna jest jednym z elementów wpisanym na stałe w standardy hoteli 4- i 5-gwiazdkowych, zwłaszcza tych będących w międzynarodowych sieciach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podobne rozwiązania wprowadzić w hotelach, które nie należą do światowych sieci.

STANDARDY TELEWIZJI HOTELOWEJ

Proste instalacje telewizji hotelowej pozwalają na dostęp do niezbyt bogatej oferty oferty darmowych programów cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Następnym krokiem w rozwoju hotelowej telewizji jest zazwyczaj udostępnienie gościom programów nadawanych z satelity poprzez stację czołową – specjalny typ odbiorników sygnału, pozwalajacy na jego dalszą transmisję do poszczególnych pokoi hotelowych.

 W programach satelitarnych wyróżniamy następujące standardy nadawania sygnału:

  • cyfrowy IPTV – dla odbiorników z modułem IPTV lub urządzeń Set-Top-Box
  • cyfrowy DVB-T – dla odbiorników z modułem DVB-T
  • cyfrowy DVB-C – dla odbiorników z modułem DVB-C
  • cyfrowy DVB-S – zapewniajacy bezpośredni dostęp do sygnału satelitarnego (z pomocą odpowiedniego odbiornika)
  • analogowy PAL

NASZE USŁUGI

Telewizja hotelowa w znaczący sposób wpływa na zadowolenie gościa, dlatego powinna być prosta w obsłudze, bezawaryjna, nowoczesna i zapewniająca dostęp do szerokiej liczby kanałów, zarówno dla gościa z Polski jak i zza granicy.

Kontakt gościa z systemem telewizji hotelowej zaczyna się już  w momencie zameldowania – telewizor wita gościa z imienia i nazwiska w jego ojczystym języku, może także pokazywać wiadomości ze świata w oparciu o narodowość. Telewizor pozwala także na zarządzanie pobytem w hotelu, zaczynając od podglądu rachunku czy też oferty hotelowej (takiej jak SPA czy restauracja). Stanowi cenne źródło informacji o atrakcjach w okolicy czy o pogodzie.

HOTELOWA TELEWIZJA INTERAKTYWNA

Systemy telewizji hotelowej zmieniają się wraz z rozwojem technologicznym. Coraz popularniejszym standardem stają się telewizory wspierające wysoką rozdzielczość 4K. Coraz popularniejszym trendem jest także Bring Your Own Device/Content – pozwalająca na odtwarzanie mediów z urządzeń gości hotelowych (komputerów, tabletów, smartfonów) na ekranach telewizorów hotelowych. Najczęściej jest to rozwiązywane za pomocą sieci WiFi i urządzeń takich jak RoomCast. Część systemów telewizji hotelowej pozwala na zakup na żądanie – filmów, muzyki czy usług hotelowych. Może to stanowić dodatkowe źródło przychodów hotelowych (np. z reklam czy innych płatnych usług), a także sporych oszczędności (np. na wydruku materiałów marketingowych). Odpowiednia analiza statystyk pozwala na wyświetlanie tylko tych płatnych kanałów, które są naprawdę oglądane. Wraz z rozwojem platform streamingowych takich jak Netflix, coraz popularniejsze staje się wyposażenie telewizorów hotelowych w rozwiązania umożliwiające ich odbiór.

Zapytaj o darmowy audyt telewizji hotelowej!

Już prawie 20 lat dostarczamy multimedialne rozwiązania dla branży HORECA. Pomożemy Ci dostosować Twój obiekt dla każdego gościa.